معرفی شرکت تولیدی صنعتی امرسان

شركت صنايع امرسان در سال 1360 توسط آقاي سلطان حسين فتاحي تاسيس شد و تا سال 1366 به توليد فريزرهاي خانگي اشتغال داشت. خط توليد اولين يخچال فريزر 16فوت با طراحي جديد در سال 1366 به مرحله بهره‌برداري رسيد. ويژگيهاي منحصر بفرد اين محصول در طراحي بدنه و سيستم تبريد، آنرا به يكي از پرفروشترين يخچال فريزرهاي داخلي تبديل نمود. باتوجه به نيازهاي بازار، يخچال فريزرهاي 18فوت و 20فوت امرسان طراحي و به مرحله توليد رسيدند. لازم بذکر است يخچال فريزرهاي 18فوت سالها پرفروشترين محصول در نوع خود در کشور بود و يخچال فريزرهاي 20فوت همچنان رتبه اول را در اين زمينه داراست.

همگام با گسترش فعاليتهاي شركت امرسان، باتوجه به استراتژي و خط مشي شرکت و منظور نمودن اصول صنعتي در فرآيند طراحي و ساخت محصولات جديد، يخچال 5فوت در سال 1382-1381 و يخچال فريزر 20فوت در سال 1383-1382 موفق به دريافت لوح “طرح برتر از مركز توسعه صادرات و فرهنگستان هنر” شدند. شركت صنايع امرسان، اولين يخچال فريزر كاملاً هوشمند(سامي 46) خود را در سال 1383 با بهره‌گيري از مدرن‌ترين تكنولوژي توليد در دنيا عرضه نموده است. اين يخچال فريزر بصورت ديجيتال قابل كنترل بوده و از لحاظ بدنه و سيستم تبريد داراي توان رقابتي با كليه محصولات هم‌رديف داخلي و خارجي خود می‌باشد اين شركت در راستاي سياستهاي مشتري‌مدارانه و نيز با ارتقاء سطح كيفي محصولات خود، موفق به كسب عنوان “واحد نمونه“ سال 1383 از موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران گرديد.

شرکت صنایع امرسان با تغییر سایت تولید خود در سال 1391 از کمرد به شهرک صنعتی عباس آباد در فضایی به مساحت حدود150000مترمربع مشتمل بر 35000مترمربع سوله تولید و حدود 13000مترمربع سوله انبار با کادری مجهز در تمامی واحدها مخصوصا طراحی و نوآوری، تنوع را در دستورکار خود قرار داده و توانسته  اولین یخچال فریزر ایرانی با گرید مصرف انرژی A را تولید نماید و هم اکنون با تنوع در محصولات و گرید مصرف انرژی A+++, A++, A خود را با تمامی سلایق پوشش داده و گارانتی 36ماهه محصولات را در دستورکار خود قرار دهد .راه اندازی خط تولید محصول هوشمند شرکت صنایع امرسان در سال ۱۳۹۷ بعنوان اولین تولیدکننده لوازم خانگی هوشمند از افتخارات این مجموعه میباشد.

 

 

تاریخچه


1360 = آغاز فعالیت تولید، تولید فریزرهای خانگی

1368 = راه اندازی خط تولید اولین یخچال فریزر 16فوت با طراحی جدید

1371 = طراحی و تولید یخچال فریزر 18فوت و 20فوت(فریزر پایین)

1382 = طراحی و تولید یخچال فریزر کاملا هوشمند(سامی 46)

1386 = طراحی و تولید یخچال و فریزر دوقلوی نوفراست و هوشمند

1388 = تولید انبوه کلیه محصولات با گرید انرژی A و B

1390 = شروع پروژه تحول سازمانی در امرسان

1391 = تاسیس کارخانه جدید با 150000مترمربع مساحت در شهرک صنعتی عباس آباد

1392 = آغاز تولید یخچال فریزهای ساید بای ساید

1393 = اخذ گرید انرژی ++A برای اولین بار در ایران

1394 = راه اندازی خط تولید ماشین لباسشویی دوقلو واتوماتیک و اخذ پروانه بهره برداری

1395 = اخذ گرید انرژی +++A برای اولین‌بار در ایران و راه اندازی 5سوله جدید بمساحت 10000مترمربع

1396 = ضمانت 36ماهه محصولات

1397 = راه اندازی خط تولید محصولات هوشمند امرسان

1398 = اخذ گواهینامه CEاروپا

1399 = انتخاب ساید بای ساید با یخساز روی درب بعنوان محصول برتر سال 1399 در نمایشگاه تهران و همچنین افتتاح خط کولرگازی

افتخارات

شرکت صنایع امرسان با بیش از 32سال سابقه در زمینه تولید لوازم خانگی، مفتخر به دریافت تقدیرنامه و گواهینامه های گوناگون در زمینه فعالیت خود گردیده است البته بزرگترین افتخار امرسان تلاش جهت جلب رضایت مشتریان و رسیدن به اهداف شعار سازمانی خود که زیبا، پیشرو، مطمئن است، میباشد.

تکنولوژی تولید

شرکت صنایع امرسان با بکارگیری ماشین آلات روز دنیا در حال تولید محصولات با کیفیت، برای سلیقه های داخلی و خارجی می باشد:

ماشین تولید ورقهای اکسترودی که قابلیت تولید انواع ورقهای ABSبا سایزهای مختلف را داراست.

دستگاه رولفرمینگ، که بصورت تمام اتوماتیک بدنه های کارخانه امرسان را تولید میکند.

ماشین آلات تزریق امرسان، با بروزترین تکنولوژی روز دنیا، محصولاتی با کیفیت جهانی تولید میکنند. 

خطوط تست ثابت که وظیفه تست 100% محصولات امرسان را دارند.

مدیریت کیفیت

کیفیت یک کالا یکی از مهم ترین دلایل انتخاب و خرید کالاهاست. مبحث کنترل کیفیت از عوامل مهم و حیاتی در صنایع تولیدی است. در تعریفی ساده میتوان کنترل کیفیت را مشتمل بر مجموعه تستهای حین فرآیند تولید و پس از آن، عملکرد و کارآیی محصول مطابق با استانداردهای تعریف شده دانست. بعبارت دیگر تلاش کنترل کیفیت بر اینست تا پیش از عرضه محصولات به بازار، شرایط کاربری محصول توسط مصرف کننده را در کارخانه شبیه سازی نماید تا نقایص احتمالی آنرا برطرف سازد.

اهداف کنترل کیفیت:

  • حفظ و اطمینان از اجرای استانداردهای تعیین شده
  • اعلام انحرافات احتمالی در حین پروسه تولید
  • پیگیری اصلاح محصولات نامنطبق و خارج از استاندارد
  • دریافت و بررسی بازخورد و نظرات مصرف کنندگان و تبديل خواسته‌هاي مشتريان به شاخص‌هاي کيفيت

واحد کنترل کیفیت شرکت صنایع امرسان شامل 5بخش: کنترل ورودی، آزمایشگاه شیمی، کنترل فرآیند، تست تبرید و مهندسی کیفیت میباشد و بمنظور کنترل هرچه بیشتر اجزا فرآیند تولید یک محصول مطابق با استانداردهای معین تشکیل شده است. شرح مختصری از وظایف این واحدها جهت تولید کالای باکیفیت ایرانی بشرح ذیل اعلام میگردد:

کنترل ورودی:

نمونه گیری و انجام تستهای موردنیاز و متناسب با اقلام ورودی مطابق با جدول استاندارد جهانی (AQL) و نقشه های موجود، قبل از استفاده در خطوط تولید جهت اطمینان از سلامت و کیفیت مواد اولیه.

آزمایشگاه شیمی:

نظارت بر اجرا کامل فرآیندهای شیمیایی و انجام تستهای کنترلی، جهت اطمینان از صحت مکانیزم شیمیایی فرآیند در بخش فوم پلی یورتان، فرآیند زیرسازی و رنگ پودری، قطعات فلزی و… بر عهده آزمایشگاه شیمی میباشد.

تیم کنترل فرآیند:

بازرسی، کنترل مرحله به مرحله تولید یک محصول، نظارت جهت انطباق فرآیند تولید با استانداردهای تعریف شده و جلوگیری از تولید محصول نامنطبق برعهده این تیم کنترلی میباشد.

تست تبرید:

کنترل سیکل تبرید، بررسی عملکرد و صحت کارآیی محصولات پس از اتمام فرآیند تولید برعهده واحد تست تبرید میباشد. این واحد شامل 4ایستگاه کنترل نشتی جریان، نشتی گاز، تست ازت، استیشن و تست آنلاین است.

مهندسی کیفیت:

گردآوري، تجزيه و تحليل اطلاعات کيفي، ثبت و اندازه گیري چک لیستهاي مربوط به بازرسی و ممیزي هاي داخلی و مقایسه نتایج جهت ارزیابی کیفی محصولات به سازمان کمک میکند تا از حرکت در مسیر اهداف تعیین شده اطمینان حاصل شود.

کنترل فرآیند آماری (SPC) روشی بسیار کارا و مجموعه ای قدرتمند و توانا و ابزاری برای حل مشکلات است که در ایجاد ثبات فرآیند و بهبود کارایی آن از طریق کاهش تغییرپذیری در فرآیند تولید و محصول نهایی مفید واقع میگردد.

هدف نهایی تیم کنترل کیفیت شرکت صنایع امرسان ضمن ارتقا و بهبود دائمی کیفیت کالا و خدمات، جلب رضایت حداکثری مصرف کنندگان داخلی و خارجی آنست که با افتخار بگوییم:

” ساخت ایران “

محیط زیست

پس از انعقاد پروتکل مونترال در سال 1987 (پروتکلی در ارتباط با کاهش و قطع استفاده از CFCها) و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی، شرکت امرسان بعنوان شرکتی دوستدار محیط‌زیست، بسمت استفاده از گازهای جایگزین آن خانوادۀ HCها حرکت کرد. درنهایت با بازطراحی خطوط تولید و خرید ماشین‌آلات و دستگاه‌های مدرن، موفق به استفاده از گاز سیکلوپنتان C5 شد.

سیکلوپنتان که در ساخت فوم عایق از آن استفاده میشود، در نسل سوم گازهای متخلخل‌کننده قرار داشته و بعنوان بهترین جایگزین خانوادۀCFC ها شناخته میشود. این ماده عاری از هرگونه کلر بوده وODP آن صفر است. این بدان معنی ست که هیچگونه اثر تخریبی روی لایۀ ازن ندارد. همچنین شاخصGWP آن نیز 11 بوده و درنتیجه اثر گلخانه‌ای آن بسیار ناچیز و قابل چشم‌پوشی است.

 همچنین فوم حاصل از این گاز، عایق بسیار مناسبی بوده و یکی از دلایل دستیابی به ردۀ انرژی A+++ نیز استفاده از همین گاز است.

تحقیق و توسعه

گسترش بازارهای رقابتی جهان، لزوم عرضه محصولات و خدمات متمایزی را از سوی شرکتهای تولیدی و خدماتی الزامی نموده است. لذا ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه بیش از پیش اهمیت یافته است. از اینرو واحد تحقیق و توسعه شرکت صنایع امرسان با هدف بهینه سازی عملکرد و خدمات تاسیس و توانسته تاثیر بسزایی بر فرآیند توسعه محصولات و طراحی های متمایز داشته باشد. امروزه موفقیت ازآن شرکتهایی است که تکنولوژی و دانش روز را برای تولید محصولاتی با سطح کیفیت بالا و نوآوری روز عرضه نمایند. لذا شرکت امرسان با سرلوحه قراردادن این خط مشی، واحد تحقیق و توسعه را بعنوان منبع حیاتی و محرک رشد ملزم بر طراحی محصولات جدید و بهینه سازی عملکرد فرآیندهای گذشته نموده است.

نوآوری

شرکت امرسان ایجاد نوآوری، طراحی و تولید محصولات جدید را یکی از الزامات واحد تحقیق و توسعه قرار داده است تا بواسطه پیشرو بودن در این زمینه بتواند شکاف رقابتی بین محصولات این شرکت و نمونه های خارجی را کمتر و مشتریان را به حمایت و خرید محصولات داخلی ترغیب نماید.

تکنولوژی

پیشرفت در صنعت و ماشین آلات اتفاقی نو در محصولات تولیدی ایجاد نموده، از اینرو مجموعه امرسان نیز همواره در تلاش است تا با بکارگیری این دانش روز بهمراه خلاقیت در نوآوری، محصولی با کیفیت و تکنولوژی بالا و مطابق با نیاز مشتریان ایجاد نماید.

چشم انداز

تبدیل شدن به برند مطرح منطقه در سال 1404

ماموریت

افزایش راحتی و رفاه مردم با عرضه محصولات و لوازم خانگی

هوشمندسازی

زیبایی، آسایش، راحتی، انعطاف پذیری، بهره وری، صرفه جویی انرژی و… از نیازهای امروزه افراد جامعه میباشند. یکی از اقداماتی که میتوان توسط آن برخی از این نیازها را رفع نمود ورود به عرصه هوشمندسازی میباشد. هوشمندسازی لوازم خانگی سهم قابل توجهی در این مورد دارد.

شرکتهای متعددی به این سمت در حال حرکت میباشند و در تکاپو جهت پیش قدم شدن تا بتوانند بازار این محصولات را تسخیر کنند، شرکت صنایع امرسان اولین و تنها تولیدکننده لوازم‌خانگی ایرانی هوشمند می‌باشد و با سرعت روبه بالایی در حال حرکت به این سمت است.

هوشمندسازی لوازم آشپزخانه همچون یخچال، اجاق گاز و ماشین لباسشویی در سال 1395، با تلاش کارشناسان متخصص این مجموعه آغاز و اولین سری از محصولات هوشمند شامل یخچال فریزر ساید‌بای‌ساید، یخچال فریزر 27فوت و یخچال فریزر 22 فوت در نمایشگاه لوازم‌خانگی تهران(آذر ماه 1396) رونمایی گردید.

یخچال فریزرهای سری هوشمند امرسان دارای ویژگیهایی از قبیل:

– کنترل یخچال فریزر از راه دور بوسیله اپیلیکیشن موبایل

– عیب یابی هوشمند

– اعلام بازبودن درب محصول از طریق اپلیکیشن موبایل

– اعلام قطع برق محصول از طریق اپلیکیشن موبایل

– تماس خودکار با مرکز خدمات در صورت بروز مشکل

– تبدیل فریزر به یخچال و استفاده از فضای بیشتر

– تراز محصول

– کتاب آشپزی 

– برنامه خرید 

– رادیو

 Mp3 player –

– قابلیت پخش عکس و فیلم به وسیله USB

 می باشد.

آدرس: تهران، پاکدشت، شهرک صنعتی عباس آباد    تلفن: 021-35014000   تلفن خدمات پس از فروش: 021-35711

 

 

فرم ثبت دیدگاه ، انتقادات و پیشنهادات