فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی پرشیلا ، جهت رفاه حال خریداران گرامی، کالاهای خریداری شده رو به روش های زیر ارسال می نماید:

" لازم به ذکر است هزینه ارسال زمان تحویل تسویه می گردد "

1) ارسال سفارشی

این روش ویژه کالاهای غیرسنگین می باشد که طبق تعرفه های مجاز ارسال کالا، پس از پرداخت اینترنتی وجه کالا توسط خریدار، سفارش را به نشانی خریدار در سراسر ایران ارسال می نماید.

در سایر شهرها (بجز تهران) چنانچه ارسال از طریق اداره پست صورت پذیرد، با در نظر گرفتن قوانین پستی و نرخ پست برای هر کیلوگرم، هزینه ارسال کالا تا مقصد محاسبه و به صورت پس کرایه از خریدار اخذ می گردد .

2) ارسال باربری

این روش ویژه ارسال کالاهای سنگین برای خریداران ساکن سایر شهرها بجز تهران می باشد. در این روش هزینه حمل از دفتر باربری در تهران تا دفتر باربری در شهر مقصد بر عهده خریدار می‌باشد (پس کرایه). آدرس دفتر باربری در شهر خریدار به اطلاع خریدار خواهد رسید لذا پس از رسیدن بار به شهر مقصد، خریدار باید جهت دریافت کالای خود به محل باربری مراجعه نماید و یا با هماهنگی باربری و پرداخت وجه بیشتر، کالا از طریق باربری تا درب منزل خریدار ارسال می شود.

در این روش لازم به ذکر است که کالاهای سفارش داده شده در زمان ارسال صحیح و سالم تحویل باربری می‌گردد، لذا پذیرش کالا به صورت سالم از باربری به عهده خریدار می‌باشد و فروشگاه اینترنتی پرشیلا هیچگونه مسئولیتی در قبال شکستگی، ضرب‌دیدگی و پارگی کارتن کالا بعد از تحویل به باربری ندارد.

در صورتی که خریدار تمایل به استفاده از خدمات ویژه مانند بالابری و یا حمل کالا درون منزل را داشته باشد، می‌بایست به صورت تلفنی با فروشگاه پرشیلا تماس گرفته و ما را نسبت به ابن مسئله آگاه نماید. توجه نمایید که هزینه خدمات ویژه نظیر بالابری به عهده خریدار است.

قبل از ارسال سفارش بصورت تلفنی با شما تماس گرفته شده و هماهنگی‌های لازم برای ارسال انجام می‌گیرد، لذا بعد از تایید تلفنی سفارش ، در صورت انصراف هزینه های مادی و معنوی به عهده خریدار خواهد بود. همچنین فروشگاه اینترنتی پرشیلا متعهد است تا کالای سالم را به دست شما برساند، در صورتی که عیب یا مشکلی ظاهری در هنگام تحویل کالا مشاهده نمودید، کالا را تحویل نگرفته و از امضای رسید تحویلی خودداری نمایید. در این حالت پرشیلا برابر قوانین و مقررات اقدام خواهد نمود. لطفا توجه نمایید که بعد از تایید و امضای فاکتور فروش و تحویل کالا ، در صورت بروز مشکلات احتمالی بعد از نصب و راه اندازی توسط واحد خدمات پس از فروش شرکت مربوطه ، کالا شامل شرایط گارانتی می‌شود و مسئولیت رفع این مشکل به عهده شرکت گارانتی کننده محصول می‌باشد. لازم به ذکر است کلیه کالاهای موجود در سایت پرشیلا دارای گارانتی اصل می‌باشند.

فرم ثبت دیدگاه ، انتقادات و پیشنهادات